Компанія «Радій» є провідним українським виробником обладнання для АЕС. Понад 20 років «Радій» своєчасно постачає продукцію своїм партнерам, успішно виконуючи умови укладених договорів. Така співпраця зміцнює енергетичну безпеку нашої країни і є максимально економічно вигідною.
У період із 26.03 по 28.03.2019 на полігоні «Радій» проводились приймальні випробування (другий етап валідації) комплекту програмно-технічного комплексу системи нормальної експлуатації важливої для безпеки реакторного відділення (ПТК СНЕ ВБ РВ) для енергоблоку №3 ВП ЮУАЕС. Обладнання розроблено та виготовлено згідно з технічним завданням «Южно-Українська АЕС, енергоблок №3. Програмно-технічний комплекс системи нормальної експлуатації, важливої для безпеки реакторного відділення (ПТК СНЕ ВБ РВ). Технічне завдання на розробку, створення, виготовлення та постачання» (далі – ТЗ).
Валідація обладнання виконувались на майданчику «Радій» у два етапи:
Результати валідації (попередніх та приймальних випробувань) підтверджують відповідність комплекту ПТК СНЕ ВБ РВ та його складових частин чинним нормам, правилам та стандартам за ЯРБ.
Комісія підтвердила, що комплект обладнання, що постачається, зберігає працездатність та правильно функціонує у всіх режимах роботи, передбачених у ТЗ, та придатний для використання за призначенням. Експерти зробили висновок, що конструкторська, експлуатаційна та програмна документація ПТК СНЕ ВБ РВ розроблена в повному обсязі, якість документації відповідає вимогам нормативних документів, чинних в Україні.
Відвантаження комплекту ПТК СНЕ ВБ РВ Замовнику планується у травні 2019 року.