Система менеджменту якості підприємства «Радій» успішно пройшла ресертифікаційний аудит
27.09.2019Енергетика в промисловості – 2019
08.11.2019Забезпечення ядерної та радіаційної безпеки є одним із найважливіших пріоритетів при проектуванні, розробці та експлуатації АЕС. Водночас особлива увага приділяється інформаційним та керуючим системам (ІКС), які відіграють основну роль при забезпеченні безпечної експлуатації ядерного реактора. Багаторічний досвід компаній «Радій» та «Радікс» у розробці та впровадженні ІУС на АЕС вже настільки значний, що йому довіряють світові експерти. Однак, лише досвіду недостатньо. Для того, щоб відповідати високим вимогам та стандартам, потрібне постійне навчання для отримання нових знань та підвищення продуктивності в роботі.
Жовтень 2019 року став дуже продуктивним для фахівців підприємств «Радій» та «Радікс».
Співробітники компаній взяли участь у технічному семінарі МАГАТЕ, присвяченому критичним викликам цифровим ІУС АЕС ("Technical Meeting on Critical Challenges with Digital I&C Systems at NPPs"), який проходив 8-11 жовтня в Будапешті та об'єднав 83 представників із 25 країн світу. «Радій» та «Радікс» показали дві презентації: “RadICS platform based I&C solutions to improve plant operational efficiency” та “FPGA-based solutions to meet digital technology challenges”, після чого взяли активну участь у панельних дискусіях та обговореннях презентацій, а також відвідали АЕС "Пакш".
Технічний семінар МАГАТЕ проводився з метою оцінки та вдосконалення міжнародного досвіду та пошуку рішень основних проблем, пов'язаних із впровадженням ІУС на АЕС.
12-й Міжнародний семінар із застосування програмованих вентильних матриць на атомних електростанціях, що відбувся 14-16 жовтня 2019 р. у Будапешті, Угорщина, став ще однією важливою подією для компаній «Радій» та «Радікс». Семінар, організований компанією SunPort SA за активної участі приймаючої сторони – MVM Paks Nuclear Power Plant Ltd, включав понад два десятки презентацій. 59 представників із 14 держав світу, що розглянули та обговорили:
- досвід розробки та впровадження I&C-систем на основі FPGA;
- висновки NRC за результатами аналізу FPGA-платформ;
- гармонізацію стандартів та вимог щодо надійності та кібербезпеки для обладнання на базі FPGA;
- формальні методи аналізу безпеки систем, що базуються на FPGA-технологіях.
Доповіді учасників української делегації (компаній «Радій» та «Радікс») розкрили важливі теми програми семінару: Implementing PID loop using FPGA-based platform: «Case Study, Demonstration of RadiCS Platform and RPCT». Завершальний етап презентаційного блоку «Радію» та «Радікс» – демонстраційний показ обладнання компанії «Радікс» – викликав зацікавлення та схвалбні вігуки всіх присутніх.
Директор з проектів ТОВ «Радікс» Олександр Івасюк та технічний директор ПАТ «НВП «Радій» Костянтин Леонтьєв взяли участь у технічному семінарі з поточного стану та труднощів модернізації I&C-систем, організованому Робочою групою з оцінки та ліцензування реакторів (CORDEL) Всесвітньої ядерної асоціації (WNA) в Ерлангені, Німеччина, 29-31 жовтня 2019 року.
Семінар дав можливість обмінятися думками та обговорити поточний стан та проблеми у галузі модернізації ІУС на атомних електростанціях (АЕС). Основні цілі семінару:
- обмін міжнародним досвідом з модернізації ІВС на АЕС;
- основні проблеми модернізації I&C та способи їх подолання;
- визначення можливості для узгоджених підходів у модернізації I&C;
- розробка нового документа CORDEL DICTF з модернізації I&C;
- підтримка МАГАТЕ та Всесвітньої ядерної асоціації у визначенні майбутньої діяльності для додатків ІУС.
Додатковою метою семінару стало ознайомлення учасників із серіями звітів МАГАТЕ з ядерної енергії та недавніми публікаціями DICTF, а також розгляд останнього проекту доповіді DICTF.
Учасники з 15 країн виступили з презентаціями на підтримку цілей семінару. Директор з проектів Олександр Івасюк виступив із презентацією на тему: «FPGA-based solutions to meet digital technology challenges». У ній прозвучали висновки щодо рішень із цифрового проектування для оптимізації роботи та технічного обслуговування систем безпеки. Презентація містила рекомендації, засновані на міжнародному досвіді реалізації проектів модернізації на платформі RadICS.