Приймальні та приймально-здавальні випробування програмно-технічного комплексу автоматичного регулювання, розвантаження та обмеження потужності реактора та прискореного попереджувального захисту для енергоблоку №3 ВП ЮУАЕС
10.04.2019Багаторічний досвід співпраці РАЕС та підприємства «Радій» переймають атомники європейських АЕС
17.04.2019Академік Ігор Євгенович Тамм (1895 – 1971) – фізик-теоретик, академік АН та лауреат Нобелівської премії. Його життя тісно пов'язане з містом Кропивницький: дитинство та юність майбутнього Нобелівського лауреата проходили саме тут. На честь Ігоря Тамма названо вулицю нашого міста, а перед входом до НВП «Радій» встановлено пам'ятник І. Тамму, який був урочисто відкритий 22 вересня 2012 року. Цього ж року І.Тамму було присвоєно звання «Почесний громадянин Кіровограда» (зараз – Кропивницький).
Щороку колектив компанії «Радій» покладає квіти до монумента академіка Тамма двічі: у День його народження (8 липня) та День пам'яті (12 квітня).
Не порушуючи традицію, 12 квітня 2019 року колектив компанії «Радій» вшанував пам'ять Ігоря Тамма покладанням квітів до монумента перед центральним входом підприємства. Цього року до церемонії приєдналися викладачі та студенти фізико-математичного факультету Центрально-Українського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.
Академік Тамм зробив величезний внесок у розвиток квантової механіки, фізики твердого тіла, теорію випромінювання, ядерну фізику, фізику елементарних частинок, а також у вирішенні ряду прикладних завдань. У 1932 була опублікована його робота, в якій він теоретично передбачив існування поверхневих станів на поверхні твердого тіла (цей вид поверхневих станів зараз відомий як стан Тамма). Спільно з І.М.Франком у 1937 році І.Є.Тамм описав рух частинок у середовищі зі швидкістю, що перевищує швидкість світла у цьому середовищі. Ця робота пояснила раніше отримані експериментальні дані, за що у 1958 році, спільно з ученими Черенковим та Франком, І. Тамм отримав Нобелівську премію з фізики. А в 1945 році академік Тамм розробив метод розв'язання задач квантової теорії поля, який отримав назву «метод Тамма – Данкова». Також разом із академіком А.Д.Сахаровим розробив принципи утримання плазми в токамаку (тороїдальній установці для магнітного утримання плазми).
Результати унікальних відкриттів Ігоря Євгеновича Тамма досі активно використовуються як теоретична база для нових розробок експертів НВП «Радій».
Пам'ятати та пишатися досягненнями наших земляків – найкращий стимул для розвитку та професійного зростання фахівців атомної сфери.