Проєкти із продовження терміну експлуатації:

комплекти сигналізації блокового щита управління і

резервного щита управління для АЕС Ембальсе, Аргентина

У рамках проєктів із продовження терміну експлуатації АЕС Embalse, Аргентина, компанія «Радій» розробила та виготовила обладнання: комплект сигналізації блокового щита управління (БЩУ) і резервного щита управління (РЩУ) та комплект системи контролю швидкості обертання головного циркуляційного насоса (ГЦН). Проєкти реалізовувались аргентинською компанією NA-SA (Nucleoelectrica S.A.) з метою продовження терміну служби реактора Candu-6.

Комплекти сигналізації розроблені для заміни застарілого обладнання, встановленого на АЕС Embalse. Панелі індикації використовуються в блоковому щиті управління (БЩУ) і в резервному щиті управління (РЩУ) для індикації наявності аварійних сигналів, пов'язаних із першим комплектом АЗ-ПЗ (SDS1), другим комплектом АЗ-ПЗ (SDS2) і системою аварійного охолодження активної зони ( ECC) станції для операторів.

Три основних компоненти розроблені як частина системи комплекту сигналізації, два з яких пов'язані з БЩУ, розміщені в одній збірці логічної карти і використовують два окремих логічних контролера аварійної сигналізації (ALC) в одному шасі. Третій компонент пов'язаний з РЩУ. Частини обладнання БЩУ гальванічно ізольовані один від одного.

Як апаратна платформа для обладнання комплектів сигналізації БЩУ і РЩУ використані модулі і шасі стандартної платформи безпеки RadICS на базі FPGA, які пройшли сертифікацію SIL 3 згідно з МЕК 61508.

До відправки обладнання Замовнику — компанії Candu Energy Inc — «Радій» провів усі необхідні кваліфікаційні випробування, які підтвердили стійкість обладнання в різних умовах експлуатації за вимогами стандартів ІІЕР і МЕК.

Устатковання було виготовлено в повній відповідності до вимог ISO 9001: 2008 і CSA Z299.1.