Проект EdF – Radiy “Інформаційно-управляюча тестова платформа на базі технології FPGA”

(I&C Test Platform based on HDL- programmed technology (FPGA/CPLD)

У 2014 р. між французькою компанією EdF (Électricité de France) і компанією «Радій» підписано контракт, метою якого стало вивчення можливостей технології FPGA і застосування обладнання Radiy для модернізації французьких АЕС.

Проект полягав у розробці та постачанні для EdF тестового зразка у вигляді комплексу пристроїв, що програмуються на мові HDL (мовою опису апаратних засобів), а саме, шафи з функціями приймання, логічної обробки і видавання дискретних і аналогових сигналів. Також обсяг проекту передбачав сервіси з навчання, консалтингу та надання інструментарію розробки систем керування для АЕС.

Розробка тестового зразка відбувалася з дотриманням вимог стандартів МЕК, що застосовуються для нормативного ядерного регулювання у Франції. Процес тестування передбачав реалізацію життєвого циклу безпеки з поетапною розробкою, верифікацією та валідацією продукту.

У результаті втілення проекту компанія EdF отримала повну інформацію про можливості технології FPGA і можливостей її застосування для модернізації АЕС, що експлуатуються EdF.