Проєкти із продовження терміну експлуатації:

комплект системи контролю швидкості обертання

головного циркуляційного насоса для АЕС Ембальсе, Аргентина

В рамках проєктів із продовження терміну експлуатації АЕС Embalse, Аргентина, компанія «Радій» розробила і виготовила наступне обладнання: комплект сигналізації блокового щита управління (БЩУ) і резервного щита управління (РЩУ) та комплект системи контролю швидкості обертання головного циркуляційного насоса (ГЦН). Проєкти здійснювалися аргентинською компанією NA-SA (Nucleoelectrica S.A.) з метою продовження терміну служби реактора Candu-6.

Комплект системи контролю швидкості обертання головного циркуляційного насоса (ГЦН)

Блок обробки сигналів (SPU) розроблений із використанням технології програмованої логічної інтегральної схеми (FPGA). SPU зчитує сигнал датчика обертів і видає струм, пропорційний частоті вхідного сигналу.

Блок обробки сигналів складається з:

  • компонентів обробки сигналів і аналогових виходів, що керуються логікою, включеною в конфігурацію схеми FPGA з можливостями самодіагностики, і
  • окремої системи електроживлення і моніторингу, впровадженою за допомогою складної програмованої логічної інтегральної схеми (CPLD) для постійного моніторингу FPGA.

Моніторинг та діагностика переводять блок обробки сигналів у  безпечний стан у разі виявлення аварійних відмов. Блок обробки сигналів відповідає вимогам МЕК 61513 Клас 1 і підтримує функції безпеки Категорії A.

До відправлення обладнання Замовнику — компанії Candu Energy Inc.— «Радій» провів усі необхідні кваліфікаційні випробування, які підтвердили стійкість обладнання в різних умовах експлуатації за вимогами стандартів ІІЕР і МЕК.

Устаткування було виготовлено в повній відповідності до вимог ISO 9001: 2008 і CSA Z299.1.