Програма модернізації обладнання АЕС:

Програмно-технічний комплекс системи

групового та індивідуального управління

Програмно-технічний комплекс системи групового та індивідуального управління (ПТК СГІУ) на основі цифрової інформаційно-управляючої платформи RadICS розроблений, виготовлений і постачається в формі високо інтегрованої уніфікованої системи, яка складається з підсистеми індикації положення стрижнів і підсистеми управління приводами (стрижнів) системи управління та захисту (СУЗ) ядерного реактора. Підсистема індикації положення стрижнів визначає всі робочі параметри положень (стрижнів) СУЗ реактора і дійсні положення стрижнів у разі аварійного відключення (аварійної зупинки) реактора. Підсистема управління приводами стрижнів СУЗ ядерного реактора виконує всі функції управління приводами регулюючих стрижнів і містить комплект розмикачів електроживлення приводів регулюючих стрижнів.

У 2013 р. ПТК СГІУ-Р було спроєктовано, виготовлено, поставлено й встановлено на ВП “Південноукраїнська АЕС”.

ПТК СГІУ-Р спільно зі сполученим обладнанням повинен виконувати основні (інформаційні та функції управління) і допоміжні функції.

ПТК СГІУ-Р керує положенням органів регулювання (ОР СУЗ) в активній зоні реактора —  переміщує з ініціативи суміжних систем або оперативного персоналу групи або окремі ОР СУЗ по висоті активної зони, забезпечуючи:

  • швидке гасіння ланцюгової реакції в активній зоні (аварійну зупинку реактора) за командою аварійного захисту;
  • швидке зниження потужності реактора за командою апаратури прискореного розвантаження енергоблоку;
  • зменшення потужності реактора з робочою швидкістю за командою попереджувального захисту;
  • збільшення або зменшення потужності реактора за командами автоматичного регулювання потужності або за командами оператора;
  • зміну розподілу енерговиділення в активній зоні переміщенням окремих ОР СУЗ за командою оператора;
  • заборону збільшення потужності реактора за командою попереджувального захисту (ПЗ-2);
  • відображення даних про команди, що отримує, положення і напрямок руху ОР СУЗ.

ПТК СГІУ може мати 2 або 3 резервних канали залежно від базового / основного дизайну атомного реактора, і вона може застосовувати мажоритарну логіку 1оо2 або 2оо3.