Проєкти зі створення тестового обладнання:

Проєкт зі створення Прототипу системи захисту реактора

(The Reactor Protection System Prototype)

У 2020 році, спеціально для об'єктів атомної енергетики США, компанія «Радій» розробила Демонстраційну систему захисту реактора (The Reactor Protection System Demonstration Unit (The RPS Demo Unit), далі — Демонстраційна система. Демонстраційна система була створена як демонстрація ефективного вирішення для проєктів цифрової модернізації ІКС (інформаційних систем керування), що  підвищить безпеку і зменшить експлуатаційні витрати.

Демонстраційна система — інтегрована, яка поєднує в собі функції системи аварійного відключення реактора (RTS) і функції системи спрацювання спеціальних засобів безпеки (ESFAS).

Обладнання було розроблено на базі платформи RadICS, яка відповідає вимогам IEC на рівень SIL 3 в одному каналі. У 2019 платформа RadICS пройшла сертифікацію US NRC. Платформа має практичний досвід експлуатації, який базується на основі імплементації понад 100 систем і має високу гарантію успішної реалізації модернізації ІКС, безпекою для будь-якого типу атомної станції.

Система захисту реактора на базі платформи RadICS є синергією надійності, безпеки та ефективності витрат на технічне обслуговування. Це відмінне рішення проблем старіння і відмов із загальної причини. Прототип має «модульну» структуру і 30% резерв обчислювальної потужності для можливості майбутніх оновлень на вимогу замовника.

Система захисту реактора демонструє, як споживач може в онлайн-режимі здійснювати моніторинг поточного стану системи:

  • контролювати поточне значення всіх вхідних сигналів;
  • знати межі всіх робочих діапазонів;
  • спостерігати спрацювання уставок у всіх алгоритмах захисту;
  • спостерігати наслідки дій, вжитих у відповідь на виявлення відмов, при спрацюванні всіх функцій захисту.

Демонстраційна система архівує всю службову інформацію. Це дає можливість підтримувати автономну роботу, і надає операторам станції результати аналізу тенденцій відмов польового обладнання.

Вбудовані властивості самотестування і автоматичне тестування всіх функцій безпеки спрощує процедуру проведення контрольних випробувань і гарантує скорочення загальних експлуатаційних витрат. Таким чином забезпечується оптимізація проведення контрольних випробувань за умови значного скорочення робочого навантаження під час технічного обслуговування.

Висока надійність, вбудована самодіагностика, унікальна внутрішня диверсність і невід'ємна кібербезпека — все це робить платформу RadICS потужним інструментом реалізації проєкту, мінімізує проблеми і скорочує ризики ліцензування.