Програма модернізації обладнання АЕС:
Система групового та індивідуального управління
Програмно-технічний комплекс системи групового та індивідуального управління (ПТК СГІУ) на основі цифрової інформаційно-управляючої платформи RadICS розроблений, виготовлений і постачається в формі високо інтегрованої уніфікованої системи, яка складається з підсистеми індикації положення стрижнів і підсистеми управління приводами (стрижнів) системи управління та захисту (СУЗ) ядерного реактора. Підсистема індикації положення стрижнів визначає всі робочі параметри положень (стрижнів) СУЗ реактора і дійсні положення стрижнів у разі аварійного відключення (аварійної зупинки) реактора. Підсистема управління приводами стрижнів СУЗ ядерного реактора виконує всі функції управління приводами регулюючих стрижнів і містить комплект розмикачів електроживлення приводів регулюючих стрижнів.
У 2013 р. ПТК СГІУ-Р було спроєктовано, виготовлено, поставлено й встановлено на Південноукраїнську АЕС.
ПТК СГІУ-Р спільно зі сполученим обладнанням повинен виконувати основні (інформаційні та функції управління) і допоміжні функції.
ПТК СГІУ-Р керує положенням органів регулювання (ОР СУЗ) в активній зоні реактора — переміщує з ініціативи суміжних систем або оперативного персоналу групи або окремі ОР СУЗ по висоті активної зони, забезпечуючи:
- швидке гасіння ланцюгової реакції в активній зоні (аварійну зупинку реактора) за командою аварійного захисту;
- швидке зниження потужності реактора за командою апаратури прискореного розвантаження енергоблоку;
- зменшення потужності реактора з робочою швидкістю за командою попереджувального захисту;
- збільшення або зменшення потужності реактора за командами автоматичного регулювання потужності або за командами оператора;
- зміну розподілу енерговиділення в активній зоні переміщенням окремих ОР СУЗ за командою оператора;
- заборону збільшення потужності реактора за командою попереджувального захисту (ПЗ-2);
- відображення даних про команди, що отримує, положення і напрямок руху ОР СУЗ.
ПТК СГІУ може мати 2 або 3 резервних канали залежно від базового/основного дизайну атомного реактора, і вона може застосовувати мажоритарну логіку 1оо2 або 2оо3.